DOPASOWANIE SIODEŁ

Od 2006 roku firma Theo Sommer prowadzi w swojej siedzibie szkolenia specjalistyczne dla saddle fitter. W trakcie kursu uczestnicy uzyskują szeroką wiedzę w zakresie najważniejszych prac, związanych z indywidualnym dostosowywaniem i regulacją siodeł Sommer, co potwierdza wydawany na zakończenie szkolenia certyfikat firmy.

Dopasowanie siodeł, jak wiadomo, jest bardzo ważne zarówno dla konia jak i dla jeźdźca. Ułatwia kontakt z koniem i chroni grzbiet konia przed kontuzjami. Prawidłowo dopasowane siodło, rozkłada siłę działającą na grzbiet konia równomiernie na całą płaszczyznę paneli z wełną (poduszek z wełną). To powoduje, że koń nie odczuwa żadnych niedogodności i może skupić się na pracy z jeźdźcem i prawidłowo odczytywać jego sygnały. Ruch konia wtedy jest swobodny i płynny, a jeździec z łatwością może komunikować się z koniem co skutkuje progresywnym rozwojem umiejętności konia i jeźdźca.

Siodła Theo Sommer dzięki innowacyjnym rozwiązaniom mają możliwość dopasowania ich do grzbietu konia w pełnym zakresie na miejscu - w Twojej stajni. W ciągu 1-2h możesz cieszyć się profesjonalnie dopasowanym Siodłem firmy Theo Sommer, a także masz możliwość w przyszłości dopasowania go na innego konia.

 

Uwaga!!!

 

Jeśli spotkałeś się z Saddle fitter-em, który powiedział; …to siodło jest idealnie dopasowane do grzbietu tylko proszę sobie kupić podkładkę korygującą…  - nie jest saddle fitter-em!!!

Siodło dobrze dopasowane musi idealnie przylegać do grzbietu konia w trakcie jazdy, nie może się odrywać ani poruszać po grzbiecie a tym bardziej nie potrzebuje podkładki korygującej.

 

Pamiętaj!!!

Źle dopasowane siodło może skutkować kontuzjami grzbietu, a nawet poważniejszymi schorzeniami, których leczenie może kilkakrotnie przewyższyć wartość nowego siodła.

Jeśli na twojego konia ciężko dopasować siodło, lub masz wątpliwości co do dopasowania swojego siodła


ZADZWOŃ DO NAS !!!

kontakt

flexus
FaceBook Fan Page